De Peugeot iOn staat bij PTA! 
Peugeot gaat mee in de vaart der volkeren en stelt zijn stadflitser voor aan het milieuminnend publiek. Ik heb vorige week een proefrit gemaakt en ik deel mijn ervaringen graag met u.
De iOn is een 100% elektrische auto die bij uitstek geschikt is in en rondom de stad. Dankzij de lithium-ion accu en het systeem voor het terugwinnen van energie tijdens het afremmen, kan de actieradius wel 150 kilometer bedragen. Die afstand is ruim voldoende, aangezien 90% van de stadsritten kortere dan 60 kilometer is.
Twee manieren van opladen
Er zijn twee manieren van opladen. De gemakkelijkste is gewoon thuis. Het is voldoende om de standaardstekker van de vijf meter lange beveiligde kabel (meegeleverd met de auto) aan te sluiten op een gewoon stopcontact om het opladen van de accu te starten. In principe duurt dat opladen 9 uur.
De tweede manier is snelladen in 30 minuten. De accu wordt dan 80% opgeladen. Dat moet via een specifiek oplaadpunt dat gelijkstroom met een hoge stroomsterkte levert. Deze oplaadpunten zijn te vinden bij openbare parkeerplaatsen, laadstations, openbare en particuliere parkeergarages en natuurlijk bij PTA.
Onderweg
Met zijn lengte van 3.40m, zijn breedte van 1.48 m en zijn hoogte van 1.60 m doet hij wat smal aan, maar binnenin valt me de ruimte alles mee en is het een volwaardige auto. Er is genoeg ruimte voor de schouders, hoofd en benen.
Voor een automan als ik blijft het geluidloos voortbewegen een zaak van gewenning.
De E-motor levert 63 pk en het koppel van 180 Nm is indrukwekkend, omdat het bij elke snelheid beschikbaar is. Je kunt een liniaal langs de koppelkromme leggen!
Hij heeft slechts 16 seconden nodig om aan de honderd te komen. Helemaal bijzonder is het om op de A58 gewoon met het verkeer mee te rijden. Zijn top van 130 km/h haalt hij op z’n sloffen, maar hij verbruikt dan uiteraard nogal wat stroom. Dat is af te lezen op de verbruiksmeter die eruit ziet als een brandstofmetertje. De grote ruiten zullen ’s zomers voor opwarming van het interieur zorgen, maar kijk aan, hij bezit ook airco. Als ik die inschakel, kost me dat meteen 10% minder actieradius.
Wat is er mis met gewoon het raampje te openen in zo’n situatie?
Ik word onderweg continu op de hoogte gehouden van mijn rijgedrag: zo zie ik hoeveel energie ik verbruik of hoeveel energie ik terugwin bij het remmen.
Het manoeuvreren in de stad is dankzij de standaard stuurbekrachtiging en de korte draaicirkel een genoegen. Boodschappen doen met de Peugeot iOn? Geen enkel probleem, want de 246 liter kofferruimte voldoen uitstekend, terwijl er na het omklappen van de achterzittingen een vlakke laadvloer en 1050 liter ter beschikking is. Een onverwacht voordeel is het muziekgeluid dat dankzij een MP3 of iPod- aansluitingen door de ongekende stilte in de iOn veel mooier klinkt dan in geone auto’s! Voor 35.165 euro staat hij in de showrooms bij PTA.
